sobota, 9 lutego 2008

Teledyski Andrzeja

W latach 90-tych ubiegłego stulecia bylem dużym fanem video. Nawet przed epoka cyfrowa z każdej podroży robiłem film pełnometrażowy (60-80 min.) z komentarzami prawie na poważnie, film średniometrażowy (10-15 min) wyłącznie pod muzykę, ale także teledysk, zmontowany pod jedna piosenkę.
Zaczynamy od teledysku kanadyjskiego z 1993 roku. Vancouver miasto i wyspa Vancouver, Góry Skaliste. Dziko i pięknie ... Niedźwiadka nakręciłem w przydrożnym lasku.

Kanada 1993 - teledysk


Po Kanadzie, zostajemy nadal pod znakiem Rokendrola. Spiewa "The King Elvis The First". Las Vegas, miasto zwariowane, atrakcyjne tylko nocą. Neony, hazard, prostytucja, alkohol, atrakcji nie brakuje.

Las Vegas 1991Następny teledysk, to Australia. Jest tu parę "prywatnych" ujęć, zwłaszcza na początku, ale nie był on montowany aby byc pokazywany w sieci. Pokazuje okolice Malbourne i Adalaidy, a zwłaszcza Kangaroo Island, prawdziwy rezerwat zwierząt, które na północ od równika nie żyją ...

Australia 1992/93 - teledysk


Anglia 1994, kolejny teledysk z video analogowego. Scena "kultowa", zbliżenie miedzy wschodem i zachodem, moja zona i mój syn stoją wyraźnie po obu stronach południka zerowego, a mimo to podają sobie ręce. W tych czasach było to prawie niemożliwe.
Wcześniej pokazuje najdłuższą nazwę wioski, to w Walli, pokazuje tylko nazwę, sama wioska niczym się nie wyróżnia.
Muzyka to pełny "odjazd" Lennona : "Jestem Morsem".

Anglia 1994 - teledyskProwansja, wrzesień 2001, wtedy zwłaszcza około 11-go, działo się wiele, ale w Nowym Jorku. Dla nas jedynym problemem był bardzo silnie wiejący wiatr Mistral. Na szczęście było słonce, a to najważniejsze na wakacjach.

Prowansja 2001 - teledysk


Most w Avinionie. Słynny choć niecały. Jako podkład muzyczny, średniowieczna piosenka o moście.

Most w Avinionie - teledysk


Dordonia, to piękna cześć Francji, ale mniej znana od wielu innych. Stare zamki, prehistoryczne groty, ciekawe krajobrazy, no i te wiejskie domki przyklejone do skal ...

Dordonia 2003 - teledysk

1 komentarz :

Zbigniew pisze...

Świetne migawki krajoznawcze. Osobiście bardzo takie drobiazgi lubię. Ciekawie byłoby zobaczyć wersje pełniejsze. Nie podoba mi się sposób prezentacji - technicznie to co pokazuje autor w "Bara Bora" za pomoca You Tube, znacznie lepiej sie ogląda.